Aktuality - RPIC-ViP.cz

Aktuality


V Ostravě vznikne centrum kolaborativních robotů

10.10.2017

Moravskoslezský automobilový klastr (MSAK) připravil projekt na vybudování centra kolaborativních robotů (cobotů), zaměřené na jejich ověřování a nasazení do výrobních procesů firem. Od druhé poloviny roku 2018 bude toto centrum umístěno v Moravskoslezském inovačním centru (dříve Vědecko-technologický park Ostrava) a bude k dispozici jak členům MSAK, tak i jiným subjektům. Toto centrum nemá minimálně v Moravskoslezském kraji žádnou alternativu a bude tak jediným dostupným pracovištěm takto sdílené infrastruktury cobotů.


Talenti pro byznys a region

27.09.2017

Tématem přilákání a udržení talentů v Ostravě a v regionu, a s tím úzce související výzvou ke tvorbě pozitivní image a zatraktivnění regionu, se zabývalo na dvacet zástupců významných regionálních středních a velkých firem na dvoudenní konferenci „Talenti pro byznys aneb Rozdíl je v lídrech“ na Čeladence v závěru prázdnin. Přední zaměstnavatelé v regionu, jako jsou například Arcellor Mittal, Veolia Energie, Vítkovice Steel, Varroc Lightening System, Hyundai Motor Manufacturing, CGI IT, Hella Autotechnik Nova, AutoCont či ČEZ, vyjádřili za přítomnosti hejtmana MS kraje Ivo Vondráka a primátora Ostravy Tomáše Macury své potřeby směrem k udržení a získávání talentů do svých společností, a shodli se na několika prioritních projektech, které by mohly získat podporu kraje a města Ostravy k realizaci.


Měníme IMAGE firem a organizací – a začali jsme u sebe

09.09.2017

Od října v novém! Využili jsme okurkové sezóny a letních měsíců k tomu, abychom oprášili značku RPIC-ViP a ukázali ji v jiných barvách. Novému vizuálnímu konceptu předcházel náročný proces uvnitř firmy. Snažili jsme se znovu pojmenovat hlavní charakteristiky a hodnoty organizace a najít klíčové prvky vlastní identity, našeho DNA. Z něj jsme vyšli nejen při aktualizaci firemní strategie, ale také při zadání vytvoření nové vizuální prezentace. Nabízíme vám projít si podobnou cestu s námi.


Vytváříme dobré praxe

24.08.2017

Statutární město Ostrava je díky projektu FajnOVA MĚSTEM S DOBROU PRAXÍ sítě evropské mezinárodní spolupráce mezi městy URBACT. Naše společnost byla jedním ze dvou zpracovatelů Strategického plánu rozvoje statutárního města Ostravy na léta 2017-2023 s tímto brandem.

Oceněno bylo především široké zapojení odborníků i veřejnosti do procesu. K výsledné podobě plánu přispělo více než 20 000 lidí – 6 800 respondentů formou dotazníkového šetření, 9 200 využilo k vyjádření svého názoru pocitovou mapu, 250 expertů se účastnilo pracovních a tematických skupin nebo strukturovaných rozhovorů, 500 obyvatel města zaslalo konkrétní projektové záměry k realizaci a komunita fanoušků na facebooku čítá k dnešnímu dni už 3 500 členů.


Opět do světa

31.07.2017

Udržujeme a rozvíjíme jednu z klíčových kompetencí naší firmy. Mezinárodní aktivity stály u zrodu RPIC-ViP tak, jak jej dnes známe. Prostřednictvím mezinárodních projektů se nám podařilo přenést náš unikátní systém rozvoje soft skills v režimu “Změř - Rozvíjej - Změř”, který zahrnuje tréninkové programy i nástroje k měření interní motivace a schopnosti při využívání soft skills, do více než desítky evropských zemí a ověřit s více než 10 tisíci účastníky různých národností. Tréninkové materiály jsou dnes dostupné nejen v angličtině, ale také v bulharštině, vlámštině, řečtině, italštině, litevštině, polštině, portugalštině, rumunštině, španělštině nebo turečtině. Aktuálně v rámci projektu CL@SS pokračujeme v mezinárodním transferu druhé generace k využití výukového programu přímo v běžné výuce na základních a středních školách. Tento podzim startujeme dva nové mezinárodní projekty, které nám umožní inspirovat partnery a zároveň obohatit naše zkušenosti v oblastech HR poradenství a vzdělávání a podpory podnikání.


Talenti pro byznys aneb Rozdíl je v lídrech

19.07.2017

Každý rok z našeho kraje odchází několik tisíc mladých a vzdělaných lidí za lepším do Prahy nebo do zahraničí. Málo talentů odjinud k nám přichází, konkurence ve světě narůstá. Eindhoven, Tampere, Nantes, Brno – to je jen několik z mnoha měst, která cíleně a úspěšně lákají mladé talenty. Jak jsme na tom my z pohledu 10 klíčových faktorů atraktivity regionu pro talenty? To je téma dvoudenní konference Talenti pro byznys aneb Rozdíl je v lídrech, kterou společnost RPIC-ViP uspořádala symbolicky na konec prázdnin a začátek nového (školního) roku: 31. srpna a 1. září 2017 v Horském hotelu Čeladenka v Beskydech.


Sami jsme chytří, ale společně geniální

29.06.2017

“Sami jsme chytří, ale společně geniální,” je motto platformy BusinessCon, která slouží k pravidelnému setkávání majitelů a klíčových lidí středně velkých firem, na nichž se podnikatelé učí a inspirují od sebe navzájem. Od června letošního roku je RPIC-ViP spolu s šesti dalšími firmami členem organizačního jádra tohoto sdružení.


Využijme připravené zdroje pro podporu podnikání na Ostravsku na maximum

14.06.2017

Ostravská aglomerace získala 1,2 miliardy na realizaci projektů, kterými jejich předkladatelé promyšleně a koordinovaně pomáhají naplnit cíle tzv. Strategie Integrované teritoriální investice (ITI). Ty jsou stanoveny v oblastech PRÁCE, PODNIKÁNÍ a PROSTŘEDÍ. Na strategii navazuje investiční nástroj, který využívá zdrojů, které jsou v rámci dotační struktury evropských fondů „schovány“ právě pro Ostravsko. Podnikatelé mají možnost využít zvýhodněných podmínek, které spočívají především v menší konkurenci žadatelů o finanční příspěvek tento rok v programech TECHNOLOGIE, ŠKOLICÍ STŘEDISKA, SPOLUPRÁCE a SLUŽBY INFRASTRUKTURY, v dalších letech pak NEMOVITOSTI, PORADENSTVÍ a APLIKACE.


Šetřete náklady i energii

29.05.2017

Přemýšlejte spolu s námi, jak by energeticky šetrná řešení pomohla rozvoji Vaši organizaci. Co je ekologické je velmi často také ekonomické.

Podmínky operačních programů evropských fondů umožňují získat finanční příspěvek na realizaci projektů pro ÚSPORY ENERGIÍ ve firmách i dalších typech organizací.


Mezinárodní trénink kompetencí pro život

15.05.2017

V týdnu od 24. do 29. 4. 2017 proběhl v Istanbulu třetí z metodologických workshopů pro pedagogy v rámci projektu Cl@SS – Rozvoj kompetencí ve vzdělávání na středních školách.

Výpis: 1-10 z 66 [01] [02] [03] [04] [05] [06] [07]