Aktuality - RPIC-ViP.cz

Aktuality


Opět do světa

31.07.2017

Udržujeme a rozvíjíme jednu z klíčových kompetencí naší firmy. Mezinárodní aktivity stály u zrodu RPIC-ViP tak, jak jej dnes známe. Prostřednictvím mezinárodních projektů se nám podařilo přenést náš unikátní systém rozvoje soft skills v režimu “Změř - Rozvíjej - Změř”, který zahrnuje tréninkové programy i nástroje k měření interní motivace a schopnosti při využívání soft skills, do více než desítky evropských zemí a ověřit s více než 10 tisíci účastníky různých národností. Tréninkové materiály jsou dnes dostupné nejen v angličtině, ale také v bulharštině, vlámštině, řečtině, italštině, litevštině, polštině, portugalštině, rumunštině, španělštině nebo turečtině. Aktuálně v rámci projektu CL@SS pokračujeme v mezinárodním transferu druhé generace k využití výukového programu přímo v běžné výuce na základních a středních školách. Tento podzim startujeme dva nové mezinárodní projekty, které nám umožní inspirovat partnery a zároveň obohatit naše zkušenosti v oblastech HR poradenství a vzdělávání a podpory podnikání.


Talenti pro byznys aneb Rozdíl je v lídrech

19.07.2017

Každý rok z našeho kraje odchází několik tisíc mladých a vzdělaných lidí za lepším do Prahy nebo do zahraničí. Málo talentů odjinud k nám přichází, konkurence ve světě narůstá. Eindhoven, Tampere, Nantes, Brno – to je jen několik z mnoha měst, která cíleně a úspěšně lákají mladé talenty. Jak jsme na tom my z pohledu 10 klíčových faktorů atraktivity regionu pro talenty? To je téma dvoudenní konference Talenti pro byznys aneb Rozdíl je v lídrech, kterou společnost RPIC-ViP uspořádala symbolicky na konec prázdnin a začátek nového (školního) roku: 31. srpna a 1. září 2017 v Horském hotelu Čeladenka v Beskydech.


Sami jsme chytří, ale společně geniální

29.06.2017

“Sami jsme chytří, ale společně geniální,” je motto platformy BusinessCon, která slouží k pravidelnému setkávání majitelů a klíčových lidí středně velkých firem, na nichž se podnikatelé učí a inspirují od sebe navzájem. Od června letošního roku je RPIC-ViP spolu s šesti dalšími firmami členem organizačního jádra tohoto sdružení.


Využijme připravené zdroje pro podporu podnikání na Ostravsku na maximum

14.06.2017

Ostravská aglomerace získala 1,2 miliardy na realizaci projektů, kterými jejich předkladatelé promyšleně a koordinovaně pomáhají naplnit cíle tzv. Strategie Integrované teritoriální investice (ITI). Ty jsou stanoveny v oblastech PRÁCE, PODNIKÁNÍ a PROSTŘEDÍ. Na strategii navazuje investiční nástroj, který využívá zdrojů, které jsou v rámci dotační struktury evropských fondů „schovány“ právě pro Ostravsko. Podnikatelé mají možnost využít zvýhodněných podmínek, které spočívají především v menší konkurenci žadatelů o finanční příspěvek tento rok v programech TECHNOLOGIE, ŠKOLICÍ STŘEDISKA, SPOLUPRÁCE a SLUŽBY INFRASTRUKTURY, v dalších letech pak NEMOVITOSTI, PORADENSTVÍ a APLIKACE.


Šetřete náklady i energii

29.05.2017

Přemýšlejte spolu s námi, jak by energeticky šetrná řešení pomohla rozvoji Vaši organizaci. Co je ekologické je velmi často také ekonomické.

Podmínky operačních programů evropských fondů umožňují získat finanční příspěvek na realizaci projektů pro ÚSPORY ENERGIÍ ve firmách i dalších typech organizací.


Mezinárodní trénink kompetencí pro život

15.05.2017

V týdnu od 24. do 29. 4. 2017 proběhl v Istanbulu třetí z metodologických workshopů pro pedagogy v rámci projektu Cl@SS – Rozvoj kompetencí ve vzdělávání na středních školách.Učíme myslet projektově

28.04.2017
Projekty a dotace ve školách bylo téma série workshopů učených jak realizátorům projektů, tak ředitelům či zřizovatelům. Cílem bylo zejména sdílení zkušeností z praxe a seznámení se s teoretickým rámcem projektového řízení a konkrétními nástroji. Akce se konaly v rámci vzdělávání pro přípravu a realizaci Místního akčního plánu vzdělávání ORP Ostrava.

Vzděláváme v inovacích - inovujeme ve vzdělávání

30.03.2017

V březnu 2017 jsme zahájili exkluzivní dvouletou spolupráci se Středočeským inovačním centrem v Dolních Břežanech a stali jsme se dodavatelem komplexního Vzdělávání pro projekt Smart Akcelerátor ve Středočeském kraji.


KOMPAS určí směr cesty na trh práce

17.03.2017

Systém předpovědí vývoje na trhu práce v Moravskoslezském kraji už má konkrétní obrysy. Ve spolupráci se Sdružením pro rozvoj Moravskoslezského kraje a Moravskoslezským paktem zaměstnanosti se podílíme se na realizaci národního projektu KOMPAS – Barometr trhu práce. V rámci čtyřletého projektu v gesci Ministerstva práce a sociálních věcí budou na základě sběru dat vyhodnoceny trendy trhu práce, zpracovány a ověřeny predikční modely pro budoucí vývoj odvětví a poptávky po konkrétních profesích a dovednostech a v neposlední řadě vznikne webová aplikace s daty v přívětivé uživatelské struktuře pro cílové skupiny.


Inspirujte se, jak rozvíjet Vaši firmu podruhé...

15.03.2017

Opakujeme setkání se zaměstnavateli k tématům podpory vzdělávání stávajících i potenciálních zaměstnanců a dalším dotačním možnostem, tentokrát pro firmy na Karvinsku. Zkušenosti s přípravou vzdělávacích, dalších neinvestičních i investičních projektů budeme společně diskutovat ve středu 5.4. od 9 hodin v prostorách Business Gate Karviná.


Program bude zaměřen prakticky, příležitost budete mít v případě zájmu individuálně konzultovat i konkretní rozvojové záměry Vaší firmy. Tento scénář ocenili i účastnici v Ostravě, jak jsme se dozvěděli z poskytnuté zpětně vazby. Těšíme se na Vás.

MÁM ZÁJEM A CHCI SE REGISTROVAT


system image

Výpis: 1-10 z 62 [01] [02] [03] [04] [05] [06] [07]