Aktuality - RPIC-ViP.cz

Aktuality


Využijme připravené zdroje pro podporu podnikání na Ostravsku na maximum

14.06.2017

Ostravská aglomerace získala 1,2 miliardy na realizaci projektů, kterými jejich předkladatelé promyšleně a koordinovaně pomáhají naplnit cíle tzv. Strategie Integrované teritoriální investice (ITI). Ty jsou stanoveny v oblastech PRÁCE, PODNIKÁNÍ a PROSTŘEDÍ. Na strategii navazuje investiční nástroj, který využívá zdrojů, které jsou v rámci dotační struktury evropských fondů „schovány“ právě pro Ostravsko. Podnikatelé mají možnost využít zvýhodněných podmínek, které spočívají především v menší konkurenci žadatelů o finanční příspěvek tento rok v programech TECHNOLOGIE, ŠKOLICÍ STŘEDISKA, SPOLUPRÁCE a SLUŽBY INFRASTRUKTURY, v dalších letech pak NEMOVITOSTI, PORADENSTVÍ a APLIKACE.


Šetřete náklady i energii

29.05.2017

Přemýšlejte spolu s námi, jak by energeticky šetrná řešení pomohla rozvoji Vaši organizaci. Co je ekologické je velmi často také ekonomické.

Podmínky operačních programů evropských fondů umožňují získat finanční příspěvek na realizaci projektů pro ÚSPORY ENERGIÍ ve firmách i dalších typech organizací.


Mezinárodní trénink kompetencí pro život

15.05.2017

V týdnu od 24. do 29. 4. 2017 proběhl v Istanbulu třetí z metodologických workshopů pro pedagogy v rámci projektu Cl@SS – Rozvoj kompetencí ve vzdělávání na středních školách.Učíme myslet projektově

28.04.2017
Projekty a dotace ve školách bylo téma série workshopů učených jak realizátorům projektů, tak ředitelům či zřizovatelům. Cílem bylo zejména sdílení zkušeností z praxe a seznámení se s teoretickým rámcem projektového řízení a konkrétními nástroji. Akce se konaly v rámci vzdělávání pro přípravu a realizaci Místního akčního plánu vzdělávání ORP Ostrava.

Vzděláváme v inovacích - inovujeme ve vzdělávání

30.03.2017

V březnu 2017 jsme zahájili exkluzivní dvouletou spolupráci se Středočeským inovačním centrem v Dolních Břežanech a stali jsme se dodavatelem komplexního Vzdělávání pro projekt Smart Akcelerátor ve Středočeském kraji.


KOMPAS určí směr cesty na trh práce

17.03.2017

Systém předpovědí vývoje na trhu práce v Moravskoslezském kraji už má konkrétní obrysy. Ve spolupráci se Sdružením pro rozvoj Moravskoslezského kraje a Moravskoslezským paktem zaměstnanosti se podílíme se na realizaci národního projektu KOMPAS – Barometr trhu práce. V rámci čtyřletého projektu v gesci Ministerstva práce a sociálních věcí budou na základě sběru dat vyhodnoceny trendy trhu práce, zpracovány a ověřeny predikční modely pro budoucí vývoj odvětví a poptávky po konkrétních profesích a dovednostech a v neposlední řadě vznikne webová aplikace s daty v přívětivé uživatelské struktuře pro cílové skupiny.


Inspirujte se, jak rozvíjet Vaši firmu podruhé...

15.03.2017

Opakujeme setkání se zaměstnavateli k tématům podpory vzdělávání stávajících i potenciálních zaměstnanců a dalším dotačním možnostem, tentokrát pro firmy na Karvinsku. Zkušenosti s přípravou vzdělávacích, dalších neinvestičních i investičních projektů budeme společně diskutovat ve středu 5.4. od 9 hodin v prostorách Business Gate Karviná.


Program bude zaměřen prakticky, příležitost budete mít v případě zájmu individuálně konzultovat i konkretní rozvojové záměry Vaší firmy. Tento scénář ocenili i účastnici v Ostravě, jak jsme se dozvěděli z poskytnuté zpětně vazby. Těšíme se na Vás.

MÁM ZÁJEM A CHCI SE REGISTROVAT


system imagePomáháme naSTARTovat kariéru mladých lidí

09.03.2017
Společnost RPIC-ViP s.r.o. je jedním z partnerů projektu "Start profesní kariéry u zaměstnavatelů v MS kraji“, který se zaměřuje na podporu zaměstnanosti u cílové skupiny uchazečů a zájemců o zaměstnání do 25 let.

Karvinský Business Gate slaví svůj první rok

02.03.2017

Stáli jsme u zrodu Business Gate v Karviné a už společně připravujeme oslavu prvního roku jeho existence.

„Brána k podnikání“ se otevřela nejen mladým lidem jako prostor pro rozvoj podnikatelských záměrů, místo spolupráce a výměny zkušeností.


Rozvíjíme know-how firem v Moravskoslezském kraji

22.02.2017
Zástupci dvacítky firem a organizací projevili zájem o informace v oblasti podpory odborného vzdělávání a dalších dotačních příležitostí. Společně s konzultanty RPIC-ViP diskutovali na téma financování nejen vzdělávacích, ale i dalších rozvojových aktivit, personalisté klíčových zaměstnavatelů v regionu. Akce byla organizována ve spolupráci s Moravskoslezským automobilovým klastrem a Svazem průmyslu a dopravy.Výpis: 1-10 z 59 [01] [02] [03] [04] [05] [06]