Talenti pro byznys aneb Rozdíl je v lídrech - Aktuality - RPIC-ViP.cz

Aktuality


Talenti pro byznys aneb Rozdíl je v lídrech

19.07.2017

Každý rok z našeho kraje odchází několik tisíc mladých a vzdělaných lidí za lepším do Prahy nebo do zahraničí. Málo talentů odjinud k nám přichází, konkurence ve světě narůstá. Eindhoven, Tampere, Nantes, Brno – to je jen několik z mnoha měst, která cíleně a úspěšně lákají mladé talenty. Jak jsme na tom my z pohledu 10 klíčových faktorů atraktivity regionu pro talenty? To je téma dvoudenní konference Talenti pro byznys aneb Rozdíl je v lídrech, kterou společnost RPIC-ViP uspořádala symbolicky na konec prázdnin a začátek nového (školního) roku: 31. srpna a 1. září 2017 v Horském hotelu Čeladenka v Beskydech.

Organizátoři a vystupující, mezi něž patří například Ivo Vondrák – hejtman MS kraje; Tomáš Macura – primátor Ostravy; Pavel Csank – předseda představenstva MSIC (Moravskoslezské inovační centrum); Hana Krbcová – viceprezidentka People Management Fora; Jan Rafaj – viceprezident Svazu průmyslu a dopravy; Zdeněk Karásek – jednatel RPIC-ViP; Jiří Šimonek – jednatel DAP Services nebo Jindřiška Karásková – jednatelka Specialist Service, slibují, že cílem akce není znovu analyzovat problémy, ale představovat řešení a vytvářet koalice pro jejich realizaci již od roku 2018.

Přínosy pro účastníky lze shrnout do tří základních okruhů:

INFORMACE - lídři kraje a města představí konkrétní akce ke zvýšení atraktivity MS kraje a Ostravy pro talenty, které už se rozbíhají nebo chystají.

INSPIRACE - seznámíme se s příklady TALENT managementu z regionálního i firemního prostředí v ČR i v zahraničí.

INICIATIVA - představíme si koncepty několika programů na podporu, udržení a získávání talentů pro byznys i život v našem regionu, společně je dopracujeme a dohodneme si možnosti zapojení zúčastněných firem a organizací.

Více informací a přihlášku najdete na stránkách SILNÉHO PRACOVIŠTĚ.

system image